Catalina

Wyciąg z Kultury:

Co: Uroczysta premiera filmu „Catalina”

Gdzie: Kino Muranów

Kiedy: 5 czerwca o 20:00

Opis wydarzenia:

Catalina studiuje prawo we Francji. Jest Kolumbijką i właśnie odrzucono jej prośbę o przedłużenie pobytu. Pomocne może okazać się napisanie ciekawej pracy. Dziewczyna za radą jednego ze swoich profesorów jedzie do Sarajewa, by szukać tematu pracy w materiałach Międzynarodowego Trybunału Karnego dla byłej Jugosławii. Na miejscu jednak nie udaje się jej uzyskać pozwolenia na dostęp do archiwum. Jednocześnie pomocną dłoń wyciąga do studentki Nada, tamtejsza tłumaczka oraz jej partner, pochodzący z Polski Marek. Nada proponuje Catalinie, żeby zamieszkała u niej. Między kobietami zaczyna rodzić się przyjaźń.

Historia spotkania trójki wyobcowanych ludzi – młodej emigrantki, polskiego Żyda na uchodźstwie i naznaczonej traumą wojny w Jugosławii kobiety – to intymny obraz o ograniczeniu wolności i tęsknocie za domem.

Nominowany do Złotych Lwów na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, film bośniackiego reżysera Denijala Hasanovica, który ukończył szkołę filmową w Łodzi. W jednej z głównych ról Andrzej Chyra.

KONKURS! Do zgarnięcia podwójne zaproszenia na to wydarzenie! Zgłaszajcie się w komentarzach pod postem na FB, przed końcem tygodnia 5 spośród osób, które to uczynią, otrzymają na FB powiadomienia o wygranej. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *