praga

Wyciąg z Kultury:

Co: Spektakl „Naga Praga”

Gdzie: Teatr Młyn, Scena na Poddaszu SCEK, ul. Jezuicka 4, Stare Miasto, Warszawa.

Kiedy: 1.06 o 19:30

Opis wydarzenia:

Niezależna i dobrze sytuowana singielka z Warszawy wraca z imprezy w hipsterskiej knajpie na prawym brzegu Wisły. Jest zmęczona i pijana, zamiast na postój taksówek trafia na jedno z praskich podwórek. Rzeczywistość zaczyna mieszać się ze snem, bohaterka rozpoczyna dziwną podróż po ‚innej wersji’ swojego własnego życiorysu. Może gdyby nie zbieg okoliczności, byłaby praską ‚lumpeksiarą’ sprzedającą czosnek na Grochowskiej i czekającą nocami na męża alkoholika…

„Naga Praga” to rodzaj scenicznego żartu, nie pozbawionego jednak goryczy i złośliwości wobec współczesnego świata. Życiorys hipsterskiej singielki i ‚dziewczyny z Pragi’ przeplatają się ze sobą, prascy Hipsterzy zamieniają się w Dresów, modny klub w podwórko przy trzepaku, a mroczny DJ w tajemniczego ostrzarza noży. Spektakl poddaje analizie fenomen współistnienia w jednej przestrzeni dwóch odrębnych społecznie światów, z których każdy rządzi się swoimi prawami – czy te prawa, nie są jednak niepokojąco podobne?

Czy dychotomia praskich rzeczywistości nie jest dychotomią bardziej ogólną – warszawską? polską? a może także naszą własną – wewnętrzną i osobistą? Czy istnieje możliwość komunikacji między tymi dwoma odrębnymi rzeczywistościami? Czy istnieje możliwość scalenia tych rzeczywistości w nas samych – w jedną, wspólną tożsamość?

Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska

Obsada: Agata Fijewska, Adam Krawczuk, Sławomir Pacek

Akompaniament /DJ/: Maciej Rozwadowski

Choreografia: Bartosz Figurski

Muzyka: Filip Dreger

Produkcja: Joanna Hawryluk, Agnieszka Kondraciuk

Partner: Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej

Info: www.mlyn.org

Promocja: Katarzyna Binkiewicz

Bilety:

40, 35zł, po uprzednim dokonaniu rezerwacji

rezerwacje@fundacjamlyn.pl  tel. 519 672 356

Ilość miejsc ograniczona!

KONKURS! Do zgarnięcia podwójne zaproszenia na ten spektakl (1.06). Aby wziąć udział w konkursie należy 1) Polubić post informujący o nim na FB 2) W komentarzu wpisać tytuł spektaklu, na którym mieliście okazję być ostatnio. Przed końcem wtorku 3 spośród osób, które to uczynią otrzymają powiadomienia o wygranej. Powodzenia!:)

 

Regulamin

Powiadomienie o wygranej zostanie wysłane na FB.

W konkursie mogą brać udział jedynie osoby pełnoletnie.

Serwis Facebook nie jest współorganizatorem konkursu i nie ponosi żadnej odpowiedzialności wobec uczestników konkursu. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związane. Organizator konkursu korzysta z serwisu Facebook do administrowania promocją na własną odpowiedzialność.

Niniejszy konkurs nie jest grą losową w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach losowych i zakładach wzajemnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *