Sinobrody

Wyciąg z Kultury:

Co: Spektakl „Sinobrody”

Gdzie: Teatr na Woli

Kiedy: 18.11 o 19.00

Opis wydarzenia:

Dea Loher

SINOBRODY – NADZIEJA KOBIET

1h 30min (bez przerwy) | Scena na Woli im. T. Łomnickiego

Współczesny Sinobrody, Henryk, to niepewny siebie sprzedawca butów, który nie zaznawszy szczęścia jako praktykant w zakładzie gastronomicznym oraz w poważnej firmie kwiaciarskiej, zwrócił się ku prostemu zajęciu w handlu detalicznym. Być może przez pozycję, którą przyjmuje podczas mierzenia butów – klęcząc przed klientką, z niewypowiedzianymi oświadczynami – przywodzi kobietom na myśl bajkę o Kopciuszku. Być może dlatego przyciąga kobiety szukające miłości „ponad miarę”. Miłości, której przecież nigdy nie będą mogły zaznać i której, jakże niesłusznie, od niego żądają. Właśnie przez to Henryk staje się seryjnym mordercą mimo woli.

Sztuka Dei Loher to pełna czarnego humoru groteska, przewrotna baśń dla dorosłych, opowieść o uśmiercaniu pragnienia miłości, „miłości ponad miarę”.

Reżyseria: Marek Kalita

 Obsada: Henryk Niebudek,  Anna Gorajska, Agnieszka Roszkowska, Agnieszka Wosińska, Małgorzata Rożniatowska, Małgorzata Niemirska, Helena Norowicz (gościnnie)

KONKURS! Do zgarnięcia podwójne zaproszenie na ten spektakl. Aby wziąć udział w konkursie, w komentarzu pod postem na FB wpisujcie tytuł spektaklu, który szczególnie zapadł Wam w pamięć. Przed sobotnim południem jedna z osób, które to uczynią, otrzyma na FB powiadomienie o wygranej. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *