Styk Sztuk

Wyciąg z Kultury

Do artystycznego nieba – już po raz drugi – zabierze nas Styk Sztuk, tym razem w połowie listopada. Precyzyjniej rzecz ujmując: Niebo to nazwa mieszczącej się na Nowym Świecie kawiarni. Styk Sztuk zaś to inicjatywa artystyczna mająca na celu ułatwienie startu debiutującym artystom. I bardzo dobrze, trzeba artystom pomagać, zwłaszcza na sposoby stojące w opozycji do dominującej obecnie metody wyłaniania nieodkrytych talentów. Czyli telewizyjnych widowisk mających na celu promocję głównie – i tak już popularnych – członków oraz członkinie jury. Tam młody człowiek, chcący zaprezentować światu swoje możliwości, stanowi tylko pretekst, nie przyczynę.

Taką własnie motywację podkreślają organizatorki projektu: na Styku Sztuk tancerze, muzycy, literaci, adepci sztuk wszelakich nie są środkiem do komercyjnego celu, lecz prezentacja ich możliwości stanowić ma cel sam w sobie. Ten artystyczny potencjał chłonąć możemy w Niebie 15 listopada (od 19.00). Przyklaskując inicjatywie, oczekuję z kulturalną ekscytacją.

Organizatorzy i organizatorki o wydarzeniu:

Styk Sztuk to incjatywa, która oferuje możliwość wymiany myśli artystycznej i współpracy w ramach przenikania się zróżnicowanych nurtów artystycznych. Jest to wydarzenie prezentujące ciekawych i oryginalnych twórców młodego pokolenia, w którym stawiamy na najwyższą jakość. Zapraszamy wszystkich, którzy interesują się szeroko rozumianą sztuką i chcą zobaczyć coś, co poruszy ich serca i na długo zapadnie w pamięć.

Podczas tegorocznej edycji swoje możliwości zaprezentują:

Oly. / muz. alternatywna
Agnieszka Sikorska / taniec
Buttonhacker / muz. klasyczna
Dominik Śmiałowski Photography / fotografia
Siostry Łotry / muz. alternatywna
Anita Kucharczyk / animacja
Grzeczni Chłopcy / muz. rozrywkowa
Teatr Improwizacji 1000 DEN / teatr

Szczegółowy opis wydarzenia znajdziecie tu: https://www.facebook.com/events/705098279690568/

Wstęp:
15 zł – przedsprzedaż
20 zł – w dniu koncertu

Co: Styk Sztuk

Gdzie: Niebo (Nowy Świat 21)

Kiedy: 15 listopada o 19:00

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *