Bóg istnieje a jej imię to Petrunia

Wyciąg z Kultury:

Co: Przedpremierowy pokaz filmu „Bóg istnieje a jej imię to Petrunia”

Gdzie: kino Elektronik

Kiedy: 22.10 o 19:00

Opis wydarzenia:

Film macedońskiej reżyserki Teony Strugar Mitevskiej to oparty na prawdziwej historii prowokacyjny komediodramat. Reżyserka przeniosła na ekran wydarzenia z 2014 roku, które wywołały w Macedonii falę dyskusji o roli kobiet we współczesnym świecie i kościele.  

Obraz otrzymał na festiwalu w Berlinie nagrody Jury Ekumenicznego oraz Gildii Filmowców. 

***

We wtorek (22 października), w warszawskim kinie Elektronik odbędzie się pokaz filmu. Seans rozpoczyna się o godzinie 19:00. 

W kinach od 25 października 2019

Akcja rozgrywa się w niewielkim miasteczku we wschodniej części Macedonii. Co roku w styczniu miejscowy pop wrzuca do rzeki drewniany krzyż, za którym do wody wskakują setki mężczyzn. Ten, komu uda się go wyłowić, może liczyć na szczęście i dobrobyt. Tak przynajmniej było do czasu, gdy sztuka ta powiodła się Petrunii.

Wśród lokalnej społeczności szok miesza się z wściekłością, bo jak to w ogóle możliwe, że kobieta miała czelność wziąć udział w męskim rytuale. Wybucha mały skandal, zwłaszcza że Petrunia nie zamierza ustąpić ani na krok.

 

KONKURS! Do zgarnięcia podwójne zaproszenia na ten pokaz! Aby wziąć udział w konkursie należy 1) polubić post informujący o nim na FB 2) zgłosić się w komentarzu pod postem. Przed końcem poniedziałku część spośród osób, które to uczynią, otrzymają na FB powiadomienia o wygranej. Powodzenia!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *