Van Gogh

Wyciąg z Kultury:

Co: Sens Kina: pokaz filmu „Van Gogh. U bram wieczności”

Gdzie: Kino Atlantic

Kiedy: 8 listopada (piątek) godz. 18.00

Opis wydarzenia:

 Kino Atlantic, Against Gravity

Miesięczniki SENS oraz ZWIERCIADŁO

 zapraszają na pokaz filmu

„Van Gogh. U bram wieczności”

BILETY KUP/REZERWUJ

Czym są emocje i nastrój? Jak powstają? Jak na nie wpływać? Jaką rolę na naszą emocjonalność wywiera sztuka?

Zapraszamy na spotkanie z Danielem Jerzym Żyżniewskim – autorem książki „Emocje i nastrój”. Punktem wyjścia do fascynującej rozmowy o tajemnicach umysłu, będzie poprzedzający spotkanie film „Van Gogh. U bram wieczności”.
Przyjdź i dowiedz się, jak wykorzystać sztukę w pracy ze swoim umysłem i emocjami. Poznamy mechanizmy detetminujące nasze zachowanie i praktyczne narzędzia wpływu.

Spotkanie poprowadzi Monika Stachura

Książka „Emocje i nastrój” Daniela Jerzego Żyżniewskiego jest dostępna na stronie:
https://zwierciadlo.pl/sklep/psychologia/emocje-i-nastroj.
Świadome i regularne oddziaływanie na własną emocjonalność może zmieniać funkcjonowanie mózgu niezależnie od wieku. Choć mamy pewne predyspozycje genetyczne, to emocje kształtowane są przez środowisko – tak powstają np. strach, złość, wstręt, radość.
Korzystając z wyników aktualnych badań na gruncie psychologii autor w przystępny sposób wyjaśnia te mechanizmy i proponuje praktyczne rozwiązania.

– Daniel Jerzy Żyżniewski
Psycholog, neuropsycholog kliniczny, terapeuta, historyk sztuki. Doświadczenie kliniczne zdobywał w szpitalach i prywatnych placówkach medycznych w Polsce i Wielkiej Brytanii. Członek British Psychological Society, wykładowca Uniwersytetu Otwartego UW, gdzie prowadzi autorskie kursy o mózgu, umyśle i sztuce. Absolwent Interdyscyplinarnych Humanistycznych Studiów Doktoranckich UW. Badacz związków między percepcją wzrokową a emocjami, temperamentem i osobowością. Poeta i dramaturg publikujący po polsku i po angielsku.

Cykl SENS KINA to spotkania psychologiczne wokół współczesnego kina z silną postacią kobiecą na pierwszym planie.

Pokazujemy najgorętsze premiery filmowe tego sezonu, a po seansie zapraszamy na rozmowy z ich twórcami oraz psychologami.

Wspólnie odkrywamy SENS tego, co artysta chciał powiedzieć, a co widz odnalazł dla siebie.

Opis filmu:

Najnowszy film Juliana Schnabla to zmysłowa opowieść o najbardziej owocnym i zarazem najbardziej dramatycznym okresie życia Vincenta Van Gogha (Willem Dafoe). Malarz szuka nowego miejsca do życia. Za namową przyjaciela wyjeżdża z Paryża do Arles w Prowansji. Tam, zafascynowany feerią barw i grą światła, niedoceniany artysta tworzy swoje najsłynniejsze obrazy. Tam też, błąkając się po malowniczych polach, niosąc sztalugę, pędzle i farby, stopniowo popada w obłęd, a przy tym zyskuje pewność, że sensem jego życia jest sztuka. Film odkrywa tajemnicę jego zagadkowej śmierci i przedstawia jako człowieka z krwi i kości, pełnego sprzeczności, wspieranego przez ukochanego brata i przyjaciela Paula Gauguina, z którym pod koniec życia popadł w śmiertelny konflikt. Opowiada o człowieku, który godzi się z własnym przeznaczeniem i wbrew wszelkim przeszkodom do końca idzie swoją ścieżką. W doborowej obsadzie znaleźli się Mads Mikkelsen, Emmanuelle Seigner, Oscar Isaac i Rupert Friend. Willem Dafoe w głównej roli stworzył najwybitniejszą kreację w swojej karierze. Nie tyle zagrał Van Gogha, co się nim stał, za co zasłużenie otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu w Wenecji i nominację do Oscara.

Konkurs! Mam dla Was podwójne zaproszenie na to wydarzenie. Aby wziąć udział w konkursie należy 1) polubić post informujący o nim na FB 2) zgłosić się w komentarzu pod postem. W piątek jedna z osób, które to uczynią, otrzyma na FB powiadomienie o wygranej. Powodzenia!

 

 

Regulamin

Powiadomienie o wygranej zostanie wysłane na FB.

W konkursie mogą brać udział jedynie osoby pełnoletnie.

Serwis Facebook nie jest współorganizatorem konkursu i nie ponosi żadnej odpowiedzialności wobec uczestników konkursu. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związane. Organizator konkursu korzysta z serwisu Facebook do administrowania promocją na własną odpowiedzialność.

Niniejszy konkurs nie jest grą losową w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach losowych i zakładach wzajemnych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *