bosch

Wyciąg z Kultury:

Co: Wystawa na ekranie – Osobliwy świat Hieronymusa Boscha

Gdzie: Multikino

Kiedy: 13 marca 2017 r. o godzinie 18:00

Opis wydarzenia:

Cykl Wystaw na Wielkim Ekranie w Multikinie: „Osobliwy świat Hieronymusa Boscha”

„Wystawa na Ekranie” („Exhibition on Screen”) to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w jakości obrazu HD są pokazane wystawy tematyczne, uchwycone w dostosowany do warunków kinowych sposób.

Film powstał podczas wystawy, dzięki której w jednym miejscu, rodzinnym mieście Boscha w Holandii, zgromadzono niemal wszystkie jego najważniejsze obrazy i rysunki, rozsiane na co dzień na całym świecie. Tę olbrzymią ekspozycję odwiedziło prawie pół miliona zwiedzających, podziwiając ekscentryczne wizje Boscha. Film Grabsky’ego zadaje pytanie kim był Hieronymus Bosch? Dlaczego jego dziwne i fantastyczne obrazy stały się tak popularne? Jak twórczość tego niderlandzkiego malarza łączy sztukę średniowieczną i świat renesansowy? Skąd wreszcie czerpał inspirację, skąd mogły się wziąć jego niekonwencjonalne i ponadczasowe, pełne skomplikowanej symboliki, wizje?

Wystawę zobaczymy 13 marca 2017 r. o godzinie 18:00 w następujących kinach sieci Multikino: Gdańsk, Gdynia, Kraków, Lublin, Łódź, Szczecin, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady oraz Zabrze.

Dodatkowy termin retransmisji wystawy „OSOBLIWY ŚWIAT HIERONYMUSA BOSCHA” w Multikinie: 22 maja oraz 2 października.

 

 

KONKURS! Do zgarnięcia podwójne zaproszenie na pokaz w Multikinie Ursynów. Zgłaszajcie się w komentarzach pod postem na FB. Przed jutrzejszym południem jedna osoba otrzyma na FB wiadomość z informacją o wygranej. Powodzenia!:)

 

Regulamin:

Powiadomienie o wygranej zostanie wysłane mailowo.

W konkursie mogą brać udział jedynie osoby pełnoletnie.

Serwis Facebook nie jest współorganizatorem konkursu i nie ponosi żadnej odpowiedzialności wobec uczestników konkursu. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związane. Organizator konkursu korzysta z serwisu Facebook do administrowania promocją na własną odpowiedzialność.

Niniejszy konkurs nie jest grą losową w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach losowych i zakładach wzajemnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *