Fuga

Wyciąg z Kultury:

Co: Przedpremierowy pokaz filmu „Fuga” oraz spotkanie z twórcczyniami i twórcami

Gdzie: Kino Atlantic

Kiedy: 2 grudnia o godz. 18:00

Opis wydarzenia:

Pokaz przedpremierowy filmu „Fuga”

tydzień przed premierą

po projekcji odbędzie się spotkanie z Twórczyniami i Twórcą, w którym udział wezmą:

Agnieszka Smoczyńska – reżyser

Gabriela Muskała – scenarzystka i aktorka

Jagna Dobesz – scenograf

KUP BILET (kliknij tutaj)

Program spotkania:

18:00 – przywitanie gości

18:10 – 19:55 pokaz filmu

20:00 – 20:45 – rozmowa z Twórcami

Spotkanie poprowadzą: Artur Wolski oraz Maciej Kędziak, dziennikarz, autor książek, redaktor, współpracownik serwisów: www.legalnakultura.pl oraz www.onet.pl

„Fuga” to obraz z gatunku mystery (charakterystycznego dla twórczości Davida Lyncha), który dotyka problemu „fugi dysocjacyjnej” – zaburzenia wywoływanego długotrwałym stresem i uczuciem braku szczęścia. Człowiek poddany tym emocjom może stracić pamięć, a jego mózg może stworzyć nową osobowość biegunowo odmienną od dotychczasowej. W rolach głównych wystąpili nagrodzeni na Festiwalu Filmowym w Gdyni: Gabriela Muskała („Moje córki krowy”), Łukasz Simlat („Konwój”) i Zbigniew Waleryś („Papusza”). „Fuga” to drugi film fabularny Agnieszki Smoczyńskiej, reżyserki wielokrotnie nagradzanych „Córek Dancingu” – (m.in. : Nagrodą Specjalną Jury za „unikalną wizję i design” na prestiżowym amerykańskim festiwalu filmowym Sundance, wyróżnieniem dla Najlepszego Debiutu Reżyserskiego na Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz Polską Nagrodą Filmową Orła 2016 w kategorii „Odkrycie roku”).

Alicja nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia. Nie pamięta miłości do męża i synka. Z czasem do Alicji wracają urywki wspomnień, tworząc niewyraźny i niepokojący obraz tajemnicy – tego co zdarzyło się w przeszłości. Co jest tą tajemnicą? Czy rodzące się uczucia do przed chwilą poznanych męża i syna pozwolą kobiecie zrozumieć przeszłość i zbudować szczęście swoje i rodziny?

Ceny biletów na pokazy przedpremierowe w weekend:

31 zł BILET NORMALNY

25 zł BILET ULGOWY (uczniowie, studenci, seniorzy)

22 zł KARTA KINOMANA

KONKURS! Mam dla Was podwójne zaproszeniene na to wydarzenie. Aby wziąć udział w konkursie, w komentarzu pod postem informującym o nim na FB wpisujcie tytuł godnego uwagi filmu/serialu psychologicznego/thrillera. Przed końcem czwartku, jedna spośród osób, które to uczynią, otrzyma na FB powiadomienie o wygranej. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *