Dino D'Santiago

Wyciąg z Kultury:

Co: DINO D’SANTIAGO GWIAZDA MUZYKI LUZOFOŃSKIEJ – TRASA KONCERTOWA W POLSCE

Gdzie: Warszawa – Palladium

Kiedy: 7.02 

Opis wydarzenia:

LUTOWE KONCERTY W TORUNIU, WARSZAWIE I NIE TYLKO,

A THE ROLLING STONE WŁAŚNIE GŁOSI, ŻE NADSZEDŁ CZAS, GDY DINO PRZYNIESIE ŚWIATU FUNANĘ – MOŻEMY TO SPRAWDZIĆ

Dino d’Santiago to wspaniały młody artysta portugalski, który zaczynał w kościelnych chórach i śpiewał gospel aż na swej drodze spotkał Tito Parisa i w mgnieniu oka stał się jednym z najważniejszych artystów luzofońskich, porzucił soul, odkrył wibrujące w swojej krwi korzenie afrykańskie, pięknie, odważnie i odkrywczo zaczął łączyć tradycyjne morny, koladeiry i fanany z muzyką współczesną, rytmami europejskimi, amerykańskimi.
Pamiętając rolę jaką w jego karierze odegrał Tito, Dino sam udziela się na płytach innych, poszukuje i odkrywa jeszcze młodszych od siebie, szefuje kabowerdyjskim festiwalom i wreszcie i na szczęście nie zapomina o nagrywaniu swoich nowych pieśni – właśnie z najnowszą ich kolekcją przyjeżdża do Polski i przedstawi ją podczas lutowej trasy koncertowej w naszym kraju.  Już 4 lutego wystąpi w Wejherowie, 5.02. w Toruniu, a 7.02. w Warszawie; potem jeszcze w Bielsku-Białej, Wrocławiu, Poznaniu, Lublinie i Łodzi.

Przy okazji recenzji tej płyty The Rolling Stone – jedna z najważniejszych gazet muzycznych na świecie wysnuła koncepcję, że Dino zarazi Ziemię funaną, a on sam tylko potwierdza to zdanie przekornie pozując w koszulce z napisem „Funana to nowy Funk”:

A nam nie pozostaje nic innego jak sprawdzić to na lutowych koncertach artysty w Polsce!

Dino po raz pierwszy odwiedził Polskę w 2017 roku, otwierał wtedy Siesta Festival w Gdańsku, dał jednego dnia dwa gorące koncerty w Filharmonii Bałtyckiej i rozkochał zebraną tam polską publiczność.

Wiemy już czego możemy się spodziewać: słońca, energii, gorących uczuć, porywających rytmów i lirycznych chwil. Dino tańczy, śpiewa, kieruje swoim zespołem rozgrzewa publiczność do czerwoności – wszystko to przyda nam się w zimowe lutowe wieczory i doda energii, by przygotować się na kolejną już edycję Gdańsk LOTOS Siesta Festival, który jak zwykle pod koniec kwietnia.

Bilety na koncerty Dino d’Santiago już w ebileteriach.  

 

KONKURS! Mam dla Was podwójne zaproszenia na ten koncert! Ażeby wziąć udział w konkursie 1) polubcie post informujący o nim na FB 2) przesyłajcie na adres kulturalniekontakt@gmail.com trzy pierwsze skojarzenia, które przychodzą Wam do głowy na hasło „Portugalia” :) Przed końcem dnia 2 subiektywnie wybrane osoby spośród wszystkich osób, które to uczynią, otrzymają maila z informacją o wygranej. W temacie wiadomości wpisujcie nazwisko artysty. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *