Camerimage

Wyciąg z Kultury:

Co: Camerimage Winners Show w Kinie Atlantic

Gdzie: Kino Atlantic

Kiedy: 25 i 26 listopada

Opis wydarzenia:

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE oraz KINO ATLANTIC zapraszają warszawską publiczność na serię filmowych spotkań z najbardziej uznanymi obrazami XXV edycji Festiwalu. W ramach Camerimage Winners Show 2017 będziecie mogli zobaczyć: przedpremierowo „Dusza i ciało” (Złota Żaba – premiera 26.01.2018), przedpremierowo „Niemiłość” (Srebrna Żaba – premiera 02.02.2018), przedpremierowo „Zabicie świętego Jelenia” (Pokaz specjalny: Współczesne kino światowe – premiera 1 grudnia) oraz „Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem” (Najlepszy debiut reżyserski). Dodatkowo przed wybranymi tytułami wyświetlone będą etiudy.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE jest największym i najbardziej znanym festiwalem poświęconym sztuce autorów zdjęć filmowych. CAMERIMAGE znacznie przyczynia się do wzrostu prestiżu operatorów zdjęć filmowych wśród innych twórców X muzy. W wielu krajach, również w Polsce, zawód ten zaliczany był do technicznych. Dzięki Festiwalowi zaczęto dostrzegać, iż operator jest współtwórcą wizualnej strony filmu – jest artystą, podobnie jak reżyser i aktorzy.

Wyjątkowa formuła Festiwalu, skupiająca uwagę na walorach obrazu filmowego i jego adekwatności do przesłania zawartego w fabule filmu, okazała się atrakcyjną alternatywą dla innych festiwali. Przyznawane nagrody są wyrazem uznania dla najznakomitszych dokonań w dziedzinie zdjęć filmowych i dają poczucie spełnienia ich autorom. CAMERIMAGE jest również znakomitym forum nie tylko dla prezentacji, ale i dyskusji na temat przyszłości sztuki filmowej. Skupiając środowisko filmowców już utytułowanych i pomagając debiutantom oraz studentom, pozwala im odkrywać nowe obszary artystyczne.

25 listopada
Godz. 13:40
Złota Żaba: Dusza i ciało

zdj. Máté Herbai
reż. Ildikó Enyedi

Przed filmem pokażemy:
Nagroda Studencka im. Laszlo Kovacsa – Złota Kijanka: All of Us
zdj. Felix Striegel
reż. Katja Benrath
szkoła: Hamburg Media School (HMS)

Godz. 12:10
Najlepszy debiut reżyserski: Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem

zdj. Niels Thastum
reż. Janus Metz

Przed filmem pokażemy:
Srebrna Kijanka: Across the Street
zdj. Tom Durand
reż. Jeanne Privat
szkoła: Institut National Superieur des Arts du Spectacle et des Techniques de Diffusion (INSAS)

26 listopada

Godz. 13:15
Srebrna Żaba: Niemiłość

zdj. Michaił Kriczman
reż. Andriej Zwiagincew

Przed filmem pokażemy:
Brązowa Kijanka: Rocco
zdj. Martín Urrea
reż. Gerard Nogueira
szkoła: Escola Superior de Cinema i Audiovisuals de Catalunya (ESCAC)

Godz. 16:00
Współczesne kino światowe: Zabicie świętego Jelenia

zdj: Thimios Bakatakis
reż: Yorgos Lanthimos

 

KONKURS! Do zgarnięcia po podwójnym zaproszeniu na każdy z pokazów. Aby wziąć udział w konkursie, należy 1) polubić post informujący o nim na FB 2) w komentarzu wpisać preferowany pokaz. Przed końcem piątku, 4 spośród osób, które to uczynią, otrzymają na FB powiadomienia o wygranej. Powodzenia!:)

 

Regulamin

Powiadomienie o wygranej zostanie wysłane na FB.

W konkursie mogą brać udział jedynie osoby pełnoletnie.

Serwis Facebook nie jest współorganizatorem konkursu i nie ponosi żadnej odpowiedzialności wobec uczestników konkursu. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związane. Organizator konkursu korzysta z serwisu Facebook do administrowania promocją na własną odpowiedzialność.

Niniejszy konkurs nie jest grą losową w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach losowych i zakładach wzajemnych.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *