theStubs

Koncert The Stubs i pokaz serialu „Vinyl” w sobotę 21 maja na festiwalu NInA Wersja Beta „Nowa Fala Seriali”

Pokaz pierwszego odcinka serialu „Vinyl”, najnowszej produkcji HBO w sali kinowej Narodowego Instytutu Audiowizualnego w sobotę, 21 maja poprzedzi koncert The Stubs. Warszawski zespół wprowadzi w klimat serialu, grając muzykę, w której słychać bluesa z amerykańskiego Głębokiego Południa i punk rocka niczym z nowojorskiej sceny klubowej! Start o godz. 22.00. Wstęp wolny!

Muzyczne punkty programu  podczas festiwalu NInA Wersja Beta (19-22 maja), w tym roku poświęconemu „Nowej Fali Seriali”, nie mogły obyć się bez związku z serialami! Dzięki współpracy z HBO, w sobotę festiwalowa publiczność będzie mogła obejrzeć pierwszy odcinek serialu „Vinyl”, za którym stoją Martin Scorsese, Mick Jagger oraz utytułowany scenarzysta Terence Winter.

W filmie przenosimy się do lat siedemdziesiątych XX wieku i śledzimy losy Richiego Finestry – ambitnego szefa wytwórni muzycznej, który próbuje odnaleźć się w erze eksplozji hip-hopu, punka i disco.

W klimat serialu wprowadzi koncert warszawskiego The Stubs, zespołu, który jakby teleportował się z lat siedemdziesiątych! W jego muzyce słuchać zarówno bluesa z amerykańskiego Głębokiego Południa, jak i punk rocka dojrzewającego na nowojorskiej scenie klubowej.

Koncert rozpocznie się w sobotę, 21 maja o godzinie 22.00. Tuż po nim odbędzie się projekcja pierwszego odcinka serialu „Vinyl”. Wstęp wolny.

Wśród muzycznego programu festiwalu, znajdzie się jeszcze piątkowa impreza z DJ Dookiem, którego główne inspiracje muzyczne to złota era disco oraz brzmienia house z czasów narodzin kultury klubowej. Wieczór otworzy godzinny, niezwykle intensywny i pełen niespodzianek przegląd najciekawszych zjawisk serialowych ostatnich lat. Goście festiwalu zarekomendują warte obejrzenia, a stosunkowo mało znane tytuły. Po „odkryciach serialowych” tanecznym krokiem będzie można przejść do sali Minimax oraz na zielony dziedziniec by kontynuować zabawę i nieformalne rozmowy z fanami seriali, twórcami i krytykami.  

Sekcja „odkrycia serialowe” odbędzie się w piątek, 20 maja o godz. 21:30, a impreza z DJ o godzinie 22:30.

To jednak nie koniec muzycznych atrakcji. W niedzielę, 22 maja organizatorzy festiwalu zapraszają do udziału w nietypowym wydarzeniu – paradzie w nowoorleańskim stylu z udziałem 60 osobowej orkiestry dętej GRANDIOSO. Ten inspirowany serialem „Treme” pochód ulicami Służewa poprzedzą warsztaty robienia niezwykle kolorowych parasoli, których na paradzie nie może zabraknąć, a przede wszystkim pokaz pierwszego odcinka serialu.  

Pokaz „Treme” odbędzie się w niedzielę, 22 maja o godz. 14:15, a parada z siedziby NInA wyruszy o godz. 15:45.

Na wszystkie wydarzenia festiwalu wstęp wolny.

Szczegółowy program Festiwalu

http://www.nina.gov.pl/projekty/festiwal-nina-wersja-beta-nowa-fala-seriali/program/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *