1924: American comedian Buster Keaton (1895-1966) armed with only a magnifying glass and a copy of 'How To Be A Detective' hopes to become a great detective in the film 'Sherlock Junior'.

„Niemy Movie” w Kinie Praha – muzyka i dubbing na żywo!

Kino Praha zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Niemy Movie” czyli kino (nie)całkiem serio. 19. stycznia o godz. 20.30 odbędzie się pokaz filmu „Młody Sherlock Holmes” z 1924 roku z muzyką i dubbingiem na żywo.

We wtorek, 19. stycznia o godz.20.30 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Niemy Movie” w Kinie Praha. Zapraszamy na pokaz filmu „Młody Sherlock Holmes” z 1924 roku z muzyką i dubbingiem na żywo. W roli głównej wystąpi jeden z najsłynniejszych komików kina niemego – Buster Keaton.

Dwaj mężczyźni rywalizują o względy dziewczyny (Kathryn McGuire). Czarny charakter (Ward Crane) kradnie jej ojcu zegarek, a o ten występek oskarżony zostaje operator projektora (Buster Keaton). Zhańbiony bohater wraca do swojego zajęcia w kinie. Obsługując urządzenie, zapada w sen, w którym jego życie staje się filmem. Przenosi tam wszystkich swoich znajomych, a sam staję się Sherlockiem Holmesem Jr. poszukującym skradzionych pereł.

Zespół „Niemy Movie” prezentuje nieme filmy z muzyką i dubbingiem na żywo. Bogaty repertuar cyklu przypadł do gustu publiczności i organizatorom wielu wydarzeń, także na prestiżowych festiwalach. Projekcje zespołu „Niemy Movie” są skierowane do odbiorców w każdym wieku i nie jest to pusty slogan. Umożliwia to szeroki repertuar oraz bogactwo środków wykorzystanych w poszczególnych filmach. Muzyka ilustrująca obraz jest różnorodna – ścieżka dźwiękowa satysfakcjonuje zarówno amatorów muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej, akustycznej i elektronicznej.

Zespół „Niemy Movie” gra i mówi do niemych filmów na żywo, jednak trochę inaczej niż większość artystów biorących na warsztat ten gatunek. Nieme kino ma swoją powagę. W zderzeniu z dzisiejszym bogactwem środków, kolorem, dźwiękiem, efektami specjalnymi, czarno biały film jest czysty, dostojny, działa na wyobraźnię. „Niemy Movie” podąża wraz z filmem w scenach przejmujących, ilustruje grozę, smutek, dramat, ale kiedy pojawiają się dłużyzny, zespół nie waha się nad szybką zmianą klimatu. Efektem jest mozaika emocji, kolory, które wykraczają poza odcienie szarości na ekranie.

Członkowie zespołu „Niemy Movie”:
Wojtek Błażejczyk – gitara, małe instrumenty – gitarzysta, absolwent kompozycji i reżyserii dźwięku na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie, obecnie jest tam asystentem
Jakub Bruszewski – gitara basowa, pad, pętle – basista kilku warszawskich zespołów, perkusjonalista, nauczyciel j. angielskiego – czasem człowiek, absolwent KJS na UW.
Maciek Zych – saksofon, EWI (electronic wind instrument), instrumenty klawiszowe – absolwent Akademii Muzycznej na wydziale Reżyserii dźwięku
Maciek Więckowski – tekst i dubbing – aktor teatralny i dubbingowy, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie.
Janek Jędrzejczyk – instrumenty klawiszowe, odgłosy – pianista, realizator dźwięku, muzyk kilku warszawskich zespołów, absolwent filozofii.

PROGRAM: „Niemy Movie”:
czwartek, godz. 20.30
Ceny biletów:
22 zł – ulgowy
25 zł – normalny

KONKURS! Aby wziąć udział w konkursie, należy udostępnić post (pojawi się po południu) informujący o nim na fapejdżu niniejszej strony (czyli tu – klik!) oraz zostawić pod nim komentarz wyrażający chęć wzięcia udziału w wydarzeniu:) Podwójne zaproszenia rozlosuję przed końcem dnia (17.01), wylosowani szczęśliwcy otrzymają ode mnie wiadomość. Powodzenia!:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *