anty-walentynki_

ENEMEF: Walentynki / Antywalentynki to propozycja zarówno dla tych, którzy przepadają za romantycznymi wieczorami w kinie i lekkimi filmami o miłości, jak i dla tych, którym mrok sali kinowej kojarzy się wyłącznie z dobrymi dreszczowcami. Tej nocy każdy ma szansę obejrzeć to, co lubi najbardziej. Do wyboru są dwa repertuary: walentynkowy z przezabawnymi komediami romantycznymi i antywalentynkowy z mrożącymi krew w żyłach thrillerami.

Repertuar walentynkowy:

– błyskotliwa i zaskakująca PLANETA SINGLI – zaledwie tydzień po premierze!
– mądry i zabawny KOCHA, LUBI, SZANUJE,
– lekkie i wciągające SŁOWO NA M.

Repertuar antywalentynkowy:

– demoniczny i tajemniczy THE BOY – dwa tygodnie po premierze!
– trzymający w napięciu LABIRYNT,
– klimatyczny i niepokojący DAR.

Opisy filmów:

Planeta Singli – pokaz tydzień po premierze! (repertuar walentynkowy)

Polska, 107′
reżyseria: Mitja Okorn
scenariusz: Sam Akina, Jules Jones, Mitja Okorn, Łukasz Światowiec, Michał Chaciński
obsada: Maciej Stuhr, Agnieszka Więdłocha, Piotr Głowacki, Weronika Książkiewicz, Tomasz Karolak

Komedia romantyczna twórcy hitowych „Listów do M.” oraz serialu „39 i pół”. Ania (Agnieszka Więdłocha) jest nauczycielką muzyki, niezbyt pewną siebie, o romantycznej duszy. Swojej wielkiej miłości poszukuje w internecie na portalach randkowych. W walentynkowy wieczór dziewczyna spotyka Tomka (Maciej Stuhr), który prowadzi najpopularniejszy, a przy tym najbardziej kontrowersyjny program telewizyjny w kraju. Mężczyzna proponuje Ani, aby została bohaterką jego show. Wkrótce program o szalonych randkach Ani staje się hitem. Nieoczekiwanie kobieta trafia na mężczyznę idealnego i nagle wszystko zaczyna się komplikować…

 

Kocha, lubi, szanuje (repertuar walentynkowy)

Crazy, Stupid, Love, USA 2011, 118′
reżyseria: Glenn Ficarra, John Requa
scenariusz: Dan Fogelman
obsada: Steve Carell, Ryan Gosling, Julianne Moore, Emma Stone
muzyka: Christophe Beck, Nick Urata

Nieprzewidywalna fabuła wypełniona świetnym humorem, a do tego wspaniali aktorzy, m.in. Steve Carell i Ryan Gosling. Cal wiedzie idealne życie aż do momentu, w którym żona go zdradza i występuje o rozwód. Zagubiony, samotny mężczyzna poznaje w barze Jacoba, który postanawia pomóc mu pozbierać się po rozstaniu i wprowadza go w świat zabawy, alkoholu i kobiet. Cal przechodzi przemianę, zaczyna nowe życie i osiąga szczęście. Niestety okazuje się, że to tylko pozory, mężczyzna szybko dostrzega, że w jego sercu nadal jest coś, co prowadzi go w miejsce, gdzie wszystko się zaczęło.

 

Słowo na M (repertuar walentynkowy)

What If, Irlandia, Kanada 2013, 102′
reżyseria: Michael Dowse
scenariusz: Elan Mastai
obsada: Daniel Radcliffe, Zoe Kazan, Megan Park, Adam Driver, Mackenzie Davis

Lekki, zabawny i przyjemny film z odtwórcą Harrego Pottera w roli głównej, próbujący odpowiedzieć na odwieczne pytanie, czy możliwa jest przyjaźń miedzy kobietą a mężczyzną. Wallace i Chantry łączy nić wzajemnego porozumienia odkąd tylko się poznali. Ponieważ Chantry jest zaręczona, relacja Wallacem opiera się wyłącznie na przyjaźni. Z czasem sytuacja zaczyna się komplikować i oboje muszą zmierzyć się z rosnącymi w nich uczuciami. Ich złożona historia wciąga i bawi sytuacyjnym humorem oraz soczystymi dialogami.

 

The Boy – pokaz dwa tygodnie po premierze! (repertuar antywalentynkowy)

The Boy, USA 2016, 97′
reżyseria: William Brent Bell
scenariusz: Stacey Menear
obsada: Lauren Cohan, Rupert Evans, Ben Robson, Diana Hardcastle, Jim Norton

The Boy to tajemniczy, mrożący krew w żyłach film grozy, w którym nic nie jest oczywiste. Greta otrzymuje wymarzoną pracę jako niania w angielskiej posiadłości państwa Heelshire. Gdy przybywa na miejsce okazuje się, że chłopiec, którym ma się opiekować podczas wakacji jego rodziców, jest lalką ludzkich rozmiarów. Kobieta nie bierze na poważnie wymogów pracodawców i traktuje lalkę jako ich dziwactwo. Kiedy Greta nie wywiązuje się z poszczególnych punktów kodeksu opieki nad Brahmsem, w domu dochodzi do zatrważających zdarzeń. Wtedy zaczyna podejrzewać, że lalką władają złowrogie moce.

 

Labirynt (repertuar antywalentynkowy)

Prisoners, USA 2013, 153′
reżyseria: Denis Villeneuve
scenariusz: Aaron Guzikowski
obsada: Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal, Viola Davis, Maria Bello, Terrence Howard
muzyka: Jóhann Jóhannsson

Keller Dover jest stolarzem w małym, amerykańskim miasteczku. Pewnego dnia jego 6-letnia córka wraz z koleżanką zostają uprowadzone. Sprawą natychmiast zajmuje się policja. Trop prowadzi do kierowcy kampera, obok którego bawiły się dziewczynki. Mężczyzna zostaje aresztowany i wkrótce wypuszczony z powodu braku dowodów. Zirytowany swoją bezradnością i przekonany o winie podejrzanego Keller postanawia wziąć sprawę w swoje ręce. Film wstrząsa i porusza do głębi ukazując jak daleko może posunąć się zrozpaczony rodzic, by chronić swoje dziecko.

Dar (repertuar antywalentynkowy)

The Gift, Australia, USA 2015, 108′
reżyseria: Joel Edgerton
scenariusz: Joel Edgerton
obsada: Jason Bateman, Rebecca Hall, Joel Edgerton, Allison Tolman, Tim Griffin
muzyka: Danny Bensi, Saunder Jurriaans

Simon i Robin są młodym małżeństwem i właśnie kupują dom, w którym zaczną zupełnie nowe, rodzinne życie. Spotkany przypadkiem w okolicy Gordon, dawny kolega Simona staje się ich nowym przyjacielem domu, który regularnie przysyła przyjaciołom drobne upominki. Przyszłość Simona i Robin maluje się w jasnych barwach do chwili, kiedy podarunki stają się coraz bardziej przerażające, a pozornie przyjazny darczyńca okazuje się kimś innym niż się wydawało. Okazuje się, że za wszystkim stoi mroczna przeszłość Simona…czas seansu.

 

KONKURS! Mam dla Was dwa podwójne zaproszenia na ten maraton w Multikinie Ursynów. Aby wziąć udział w konkursie, należy 1) Polubić post informujący o nim na FB niniejszej strony 2) W dowolny sposób skomentować post. Wśród wszystkich zgłoszeń spełniających te warunki rozlosuję przed końcem weekendu jedno podwójne zaproszenie, zwycięzcy / zwyciężczynie otrzymają ode mnie wiadomość. Powodzenia!:)

REGULAMIN:

Konkurs kończy się przed końcem weekendu (7.02).

Nagrodę otrzymają dwie z osób spomiędzy wszystkich, których zgłoszenia spełniają zasady konkursu.

Nagrodą w konkursie są dwa zaproszenia na Maraton Walentynki/Antywalentynki w Multikinie Ursynów.

Wyniki będą opublikowane w komentarzu pod postem informującym o konkursie na FB oraz wysłane w wiadomości do zwycięzcy / zwyciężczyni.

W konkursie mogą brać udział jedynie osoby pełnoletnie.

Wysyłka tylko na terenie Polski. Na terenie Warszawy istnieje możliwość odbioru osobistego.

Serwis Facebook nie jest współorganizatorem konkursu i nie ponosi żadnej odpowiedzialności wobec uczestników konkursu. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związane. Organizator konkursu korzysta z serwisu Facebook do administrowania promocją na własną odpowiedzialność.

Niniejszy konkurs nie jest grą losową w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach losowych i zakładach wzajemnych

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *