casanova

Przygody legendarnego Casanovy – Łazienki Królewskie zapraszają na wykład

Kim był najsłynniejszy uwodziciel wszechczasów? Co robił na dworze króla Stanisława Augusta? Z kim i dlaczego się pojedynkował? Łazienki Królewskie zapraszają do wysłuchania fascynującej opowieści o warszawskich przygodach słynnego Casanovy. Spotkanie w ramach cyklu „Oświeceniowa republika marzeń” odbędzie się 2 marca w Pałacu na Wyspie.

Gdy na przełomie 1765 i 1766 roku słynny Giacomo Girolamo Casanova przybył do Warszawy, rozpoczął starania o przychylność niedawno koronowanego Stanisława Augusta. Bywał królewskim gościem,  wdawał się w romanse z balerinami, uczestniczył w rytuałach loży masońskiej i spektaklach włoskiej opery baletowej. O niezwykłych przygodach tej fascynującej postaci opowie prof. Tadeusz Cegielski, podczas wykładu pt. „Casanova nie tylko w Warszawie”. Profesor Cegielski to wybitny badacz epoki Oświecenia i ceniony popularyzator wiedzy historycznej. Jest autorem kilkuset artykułów, scenariuszy telewizyjnych i wywiadów, a także cieszących się ogromną popularnością uniwersyteckich i publicznych wykładów w kraju i na świecie. Wykład „Casanova nie tylko w Warszawie” odbędzie się 2 marca o godz. 18.00 w Pałacu na Wyspie. Wstęp wolny.

Heath Ledger jako Casanova

Więcej informacji o cyklu „Oświeceniowa republika marzeń”  na profilu www. facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie oraz na stronie www.lazienki-krolewskie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *