tango

Warszawa tańczy tango

Trzymiesięczne warsztaty taneczne, koncert i milonga to atrakcje, które dla Warszawiaków przygotowali organizatorzy projektu „Warszawa tańczy tango”.  Wydarzenia dostępne będą dla wszystkich zainteresowanych – bez względu na wiek i umiejętności taneczne. Mile widziane na parkiecie są także osoby niewidome.

Już w marcu rozpocznie się trzymiesięczny cykl warsztatów dla wszystkich zainteresowanych (dzieci, młodzież, osoby dorosłe, seniorzy). Zajęcia realizowane będą w formule międzypokoleniowej, a poprowadzi je doświadczony nauczyciel pochodzący z Argentyny – Cristian Rubin. Nauka tanga dostosowana będzie także do potrzeb osób niewidomych/niedowidzących.

Finał projektu to impreza taneczna – milonga połączona z koncertem polskiej muzyki tangowej w wykonaniu grupy Mowa Trio.  

Tangowa tradycja Warszawy ma już ponad 100 lat. W okresie dwudziestolecia międzywojennego tango można było usłyszeć na stołecznych dansingach, w teatrze, lub zatańczyć je w trakcie popularnych fajfów. To Warszawa stała się centrum rozwoju polskiego tanga – fenomenu w skali światowej. W tym czasie powstało kilka tysięcy tang pisanych w języku polskim, z muzyką polskich kompozytorów, a wykonywane były one np. przez Hankę Ordonównę, Mieczysława Fogga czy Stanisławę Nowicką. Śmiało możemy stwierdzić, że Warszawa tego okresu pulsowała w rytmie tanga.

Co ważne, zainteresowanie tangiem wśród mieszkańców miasta nieustannie trwa. Dlatego Fundacja Kulturo zaprasza do przeżycia muzycznej przygody i zatańczenia tanga w Warszawie.

Pozwólmy, jak za dawnych lat, ponieść się magii i czarowi tego egzotycznego rytmu i zatańczmy wspólnie tango!

Warsztaty tanga, godz.: 19:00-20:00

marzec:  9, 11,22,24,30

kwiecień: 11,12,20,29

maj: 17, 20

Impreza finałowa,  24 maj

Warsztaty 18:30-19:15

Impreza taneczna (milonga) i koncert tang w wykonaniu zespołu Mowa Trio: 20:00-22:00.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Na warsztaty obowiązują zapisy:

kontakt@polskietango.pl

tel. 503 152 129

 

Miejsce:

Mazowiecki Instytut Kultury

Ul. Elektoralna 12

stacja metra: Ratusz Arsenał

 

Więcej informacji, a także bieżące zapowiedzi na stronie www.polskietango.pl
i www.fundacjakulturo.org

Projekt „Warszawa tańczy tango” finansuje m.st. Warszawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *