true

W thrillerze „True Crimes” obok Jima Carreya czy Chrostopha Waltza zobaczymy Kuleszę, Ostaszewską, Więckiewicza, Zamachowskiego. To wielki zaszczyt dla zagranicznych aktorów!:) Premiera miała miejsce wczoraj, na Warszawskim Festiwalu Filmowym – wyobrażam sobie, że nie było gdzie szpilki wcisnąć. W opisie filmu czytamy:

„W południowo-zachodnim krańcu Polski daleko od cywilizacji Odra ostro skręca, tworząc zatokę. Jej brzegi porośnięte są dzikimi trawami i osłonięte wysokimi sosnami i dębami. Jedynymi ludźmi, którzy się tam zapuszczają, są wędkarze – zatoczka roi się od okoni i szczupaków. Pewnego zimnego, grudniowego dnia w 2000 roku trzech przyjaciół łowiło tam ryby. Jeden z nich zauważył coś unoszącego się w wodzie przy brzegu. Najpierw myślał, że to jakaś kłoda, ale kiedy podszedł bliżej, zobaczył włosy…”

Scenariusz zainspirowany jest prawdziwą historią, którą w 2008 roku w magazynie „The New Yorker” opisał David Grann. Scenerię dla mrocznych wydarzeń stanowi Kraków i okolice – tu zrealizowano zdjęcia Michała Englerta. Zapowiada się wyśmienicie!

 

Fot. Bartosz Mrozowski „True Crimes”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *