ryba

Prasówka

PRZYJDŹ NAD WISŁĘ, POSŁUCHAJ JARRE’A, DORWIJ PLAŻOWEGO

Już 1 maja startuje Multimedialny Park  Fontann. W tym roku w wyjątkowej odsłonie – ścieżkę dźwiękową widowiska „Warszawskie syreny” tworzy muzyka Jean Michel Jarre’a. Premierze towarzyszy zaskakujący miejski happening „Dorwij plażowego” – po warszawskich ulicach krążą syrenki szukając drogi nad Wisłę. Bądźcie czujni!

Syrenki, czyli bohaterki pokazu w Multimedialnym Parku Fontann postanowiły zasmakować życia w mieście. Ich towarzysze, zwani plażowymi, podróżują z nimi przez Warszawę szukając drogi nad rzekę. Jak ich rozpoznać? Przemieszczają się retro samochodami marki Syrena i słuchają muzyki Jean Michel Jarre’a. Można ich złapać na targach śniadaniowych, w popularnych warszawskich kawiarniach, m.in. na pl. Zbawiciela, Saskiej Kępie oraz Nowym Świecie. Po co? By zrobić sobie wspólne zdjęcie, udostępnić w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram) z hasztagiem #zlapsyrenke i wygrać komplet płyt, oczywiście z muzyką Jean Michel Jarre’a. Plażowi w Syrenkach wyruszyli na stołeczne ulice w minioną sobotę, powrócą w kolejną – 30 kwietnia, w godz. 14-20.

Tegoroczna odsłona Multimedialnego Parku Fontann będzie naprawdę wyjątkowa, dlatego postanowiliśmy wciągnąć warszawiaków do wspólnej zabawy, zachęcić do wyprawy nad Wisłę – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady. – Tereny nad rzeką to dziś jedna z najbardziej dynamicznie zmieniających się części Warszawy, a dzięki działającemu od sześciu lat Multimedialnemu Parkowi Fontann współtworzymy atmosferę tego miejsca, sprawiamy, że mieszkańcy stolicy na nowo okryli i pokochali Wisłę. W planach mamy otwarcie kawiarni artystycznej działającej tuż obok Parku Fontann, a w wakacje ponownie zorganizujemy dancingi pod gwiazdami cieszące się w ubiegłym sezonie wielkim zainteresowaniem warszawiaków.

Wraz z inauguracją Multimedialnego Parku Fontann rusza sezon letnich wydarzeń nad Wisłą. Stopniowo będą otwierać podwoje działające nad rzeką kluby i kawiarnie. W pierwszy majowy weekend zaplanowano w Dzielnicy Wisła inaugurację sezonu wodniackiego, atrakcje czekają na warszawiaków w portach: Czerniakowskim i Młociny.

Multimedialne widowisko „Warszawskie syreny” z muzyką Jean Michel Jarre’a oraz animacjami Pawła Piotra Przybyła i efektami wodnymi i laserowymi Łukasza Cisconia (OASE) i Basa Verstraelena (LIGHTLINE). Warstwa wizualna w połączeniu z muzyką Jarre’a stworzy niezapomniane widowisko.

Pokazy można będzie oglądać przez całe lato. Wstęp wolny.

 

Kalendarz pokazów „Warszawskie syreny” w Multimedialnym Parku Fontann:

Pokazy premierowe: 1, 2, 3 maja, godz. 21.30

Kolejne weekendy majowe, czerwcowe, lipcowe, sierpniowe: piątek-sobota, godz. 21.30

Weekendy wrześniowe: piątek-sobota, godz. 21

 

Miejsca akcji „Dorwij plażowego w Syrence” – sobota (30 kwietnia) godz. 14-20:

Kolumna Zygmunta, Pomnik Kopernika, Plac na Rozdrożu

Bistro Prosta Historia  (ul. Francuska  24)

 

Rue de Paris (ul. Obrońców  20)

 

Kosmos (Pl. Grzybowski  2)

 

TASTE Burger (ul. Przyczółkowa 400)

 

TARG ŚNIADANIOWY  Żoliborz (Gimnazjum nr 55, aleja Wojska Polskiego 1a)

 

TARG ŚNIADANIOWY  Gocław (Park nad Balatonem (przy ul. Gen. R. Abrahama))

 

Coffee  KARMA (ul. Mokotowska 17 )

 

Kawiarnia  CAVA (ul. Nowy Świat 30)

 

(fot. Radek Zawadzki)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *