springer
Prasówka
Odkryj Służew z Filipem Springerem
W sobotę, 23 kwietnia Narodowy Instytut Audiowizualny zaprasza na prezentację audiowizualnego reportażu Filipa Springera o warszawskim Służewie i dwugodzinny spacer architektoniczny po tej dzielnicy z autorem m.in. „Miedzianki. Historii znikania” czy najnowszej „Księgi zachwytów”. Wstęp wolny. Zapisy na spacer przez stronę www.nina.gov.pl.
W sobotę, 23 kwietnia o godzinie 11.00, w rok po premierze „Służewa” -reportażu audiowizualnego Filipa Springera, NInA zaprasza na spotkanie i prezentację tej interaktywnej opowieści o założeniach architektonicznych, historii i ludziach Służewa. Autor „13 pięter” i „Zaczynu” opowie, jak zmapował Służew, co odkrył, kogo poznał i co go zaskoczyło.

11:00–12:00 Prezentacja audiowizualnego reportażu Służew

Dlaczego na balkonach warszawskiego osiedla Służew nad Dolinką da się zagrać w brydża? Co o ludziach mówią kozy pana Bogusława? Filip Springer zaprezentuje interaktywny reportaż, który stworzył na zamówienie Narodowego Instytutu Audiowizualnego – jest to multimedialna opowieść o założeniach architektonicznych, historii i ludziach tej części Mokotowa.
Po prezentacji w sali kinowej Instytutu, o godzinie 12.00 reporter poprowadzi dwugodzinny spacer architektoniczny ulicami Służewa, który będzie wyjątkową okazją, by poznać tę dzielnicę jako miasto-wieś, miasto-ogród i miasto-osiedle.

Wstęp wolny. Uwaga! Na spacer obowiązują zapisy przez stronę NInA, liczba miejsc ograniczona.

Kiedy?  
Sobota, 23 kwietnia, godz. 11:00, sala Ziemia obiecana – prezentacja audiowizualnego reportażu „Służew”, godz. 12:00 – dwugodzinny spacer architektoniczny po Służewie z Filipem Springerem, zbiórka: dziedziniec NInA Cztery Pory Roku.

Filip Springer – reporter, fotograf, współpracuje z „Dużym Formatem”, „Polityką”, „Tygodnikiem Powszechnym”. Autor książek reporterskich poświęconych przestrzeni, między innymi „Zaczynu. O Zofii i Oskarze Hansenach” (Karakter) oraz „Wanny z kolumnadą. Reportaży o polskiej przestrzeni” (Czarne). Stypendysta Fundacji Herodot im. Ryszarda Kapuścińskiego.

(foto: Filip Springer archiwum prywatne;
FB: Creative Commons)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *