indeks4

PRASÓWKA

Była wnikliwa książka Magdaleny Grzebałkowskiej („Beksińscy. Portret podwójny”), czas na film – ponieważ rodzina Beksińskich nieodmiennie intryguje.

Czytajcie oficjalną informację:

Dawid Ogrodnik jako Tomasz Beksiński i Andrzej Seweryn jako Zdzisław Beksiński. Prezentujemy pierwsze zdjęcia z filmu „Ostatnia Rodzina”. Historia legendarnych Beksińskich w kinach od 7 października 2016.

24 grudnia 2015 roku przypada 16. rocznica śmierci Tomasza Beksińskiego – kultowego dziennikarza muzycznego i tłumacza, mającego duży wpływ na rozwój popkultury w Polsce, m.in. poprzez promowanie takich zespołów jak Marillion, Ultravox czy King Crimson oraz tłumaczenie filmów o Jamesie Bondzie i cyklu Monty Pythona. Losom legendarnych postaci: Tomasza oraz jego ojca, Zdzisława Beksińskiego – jednego z najbardziej charakterystycznych polskich malarzy XX wieku, poświęcony jest film „Ostatnia Rodzina”. Obraz w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego, twórcy nagradzanego na całym świecie dokumentu „Deep Love”, wejdzie na ekrany 7 października 2016 roku. Będzie to rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich. W postać Tomasza Beksińskiego wciela się Dawid Ogrodnik, Zdzisława Beksińskiego gra Andrzej Seweryn. Towarzyszą im Aleksandra Konieczna jako Zofia Beksińska oraz Andrzej Chyra w roli marszanda Piotra Dmochowskiego.

Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka – Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem.

Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie…

Zobaczcie pierwsze zdjęcia z planu:

(mat. prasowe; foto: Hubert Komerski)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *