ostatnia1

Prasówka

Niezwykły świat Beksińskich na oficjalnym plakacie „Ostatniej Rodziny”

Film od 30 września w kinach

Prezentujemy oficjalny plakat „Ostatniej Rodziny” – debiutu fabularnego Jana P. Matuszyńskiego opowiadającego o losach słynnej rodziny Beksińskich. Za rolę w tym obrazie Andrzej Seweryn został uhonorowany nagrodą dla Najlepszego Aktora na zakończonym niedawno międzynarodowym festiwalu filmowym w Locarno. „Ostatnia Rodzina” w  kinach od 30 września.

„Ostatnia Rodzina” Jana P. Matuszyńskiego spotkała się ze świetnym przyjęciem światowej krytyki po pokazie na międzynarodowym festiwalu filmowym w Locarno. Podczas tej prestiżowej imprezy przyznano nagrodę dla Najlepszego aktora, która trafiła w ręce Andrzeja Seweryna, odtwórcy roli słynnego malarza – Zdzisława Beksińskiego. Popularne branżowe media tak pisały o dokonaniu polskiego artysty: „Sewerynowi udało się uchwycić geniusz Beksińskiego” (Variety, Jay Weissberg), „Andrzej Seweryn zdobył nagrodę dla Najlepszego Aktora w Locarno za wyważone odegranie bardzo wymagającej roli” (The Hollywood Reporter, Neil Young), „Niesamowita interpretacja postaci Beksińskiego wg Andrzeja Seweryna” (lemonde.fr, Thomas Sotinel). Recenzje zachwalały również rolę Zofii Beksińskiej w wykonaniu Aleksandry Koniecznej zdecydowanie określając ją jako „mistrzowską”. „Ostatnia Rodzina” trafi do polskich kin 30 września. Film wystartuje również w Konkursie Głównym 41. edycji festiwalu filmowego w Gdyni, gdzie powalczy o Złote Lwy.

„Ten film zrobi furorę”

Kino, Tadeusz Sobolewski

„Oryginalny, niesamowicie zabawny i fascynujący”

fourthreefilm.com, Jeremy Elphick

„Bardzo prawdopodobny kandydat do wielu nagród festiwalowych”

Variety, Jay Weissberg

„Mistrzowska rola Aleksandry Koniecznej!”

Screen Daily, Dan Fainaru

„Znakomicie wyreżyserowany i świetnie zagrany przez aktorów, którzy oddali swoim bohaterom szacunek na ekranie”

sennhausersfilmblog.ch, Michael Sennhauser

„Ostatnia Rodzina” to rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich. W legendarne postaci Zdzisława i Tomka wcielili się Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik. Towarzyszą im Aleksandra Konieczna jako Zofia Beksińska oraz Andrzej Chyra w roli marszanda Piotra Dmochowskiego. Film został zakwalifikowany do Konkursów Głównych prestiżowych festiwali – MFF w Locarno oraz FF w Gdyni. Andrzej Seweryn otrzymał nagrodę dla Najlepszego Aktora na MFF w Locarno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *