Ikea w Blue City

Nowa Ikea w Blue City to pierwszy taki koncept na świecie: w Polsce sie udało, a – jak podkreślał zespół podczas konfy prasowej – inne kraje, olśnione efektem, proszą o podesłanie polskiej ekipy.

Otwierając swą trzecią w warszawie przestrzeń, IKEA – po dwóch dekadach – powraca w Aleje Jerozolimskie i czyni to w sposób udany. W zagospodarowanych przez nią w obrębie Blue City wnętrzach  jest przytulnie, pomysłowo, ekologicznie.

Co podoba mi się najbardziej to fakt, iż pokazowe pomieszczenia zaaranżowano na tyciutkich metrażach odtworzonych na wzór faktyczych metraży Ochockich. Tymczasem jest w nich wszystko, czego do wygodnego życia potrzeba. Podoba mi się również strefa kawkowa (a na te jestem szczególnie wyczulona), oprócz kawki można tu chapsnąć na szybko szereg smakołyków, w tym choćby wegańskie hot-dogi. Jak również podoba mi się tutejszy Wyśniony Pokój, czyli zachęta, by pozwolić sobie na więcej snu niż pozwalałyby na to zagonione okoliczności. (To nie do końca na temat, ale podoba mi  się również liczba kobiet na odpowiedzialnych ikeowych stanowiskach brawo!).

Siłą rzeczy nie wszystkie wyposażeniowe propozycje obejrzeć będzie można na miejscu, ale już wszystkie znajdą się w dostępnym tu wirtualnym kiosku.

Zamierzam wpadać częściej, nawet jeśli niekoniecznie w celu dokonania wnętrzarskiej rewolucji, to choćby po to, by wypić wspomnianą kawę w urokliwych warunkach. Wyśniony pokój również będzie kusił.

Godziny otwarcia

SKLEP:
PN – SB    10:00 – 22:00
ND     10:00 – 21:00
RESTAURACJA:
PN – SB    10:00 – 22:00
ND     10:00 – 20:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *