plakat

Prasówka

Polski plakat filmu „Noc w Ville-Marie”.

Poruszający obraz z Moniką Bellucci trafi do kin 29 lipca.

 „Noc w Ville-Marie” to porównywany do dzieł Pedro Almodovara i Alejandro Gonzáleza Iñárritu, najlepszy obraz Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Santa Barbara. W rolach głównych ikona kina – Monica Bellucci oraz Aliocha Schneider, młodszy brat Nielsa Schneidera, gwiazdy głośnego „Zabiłem moją matkę” Xaviera Dolana. „Noc w Ville-Marie” nie tylko potwierdza wielki talent reżyserski Guya Édoina, ale też przynosi jedną z najlepszych kreacji Moniki Bellucci ostatnich lat – pisał o filmie The Hollywood Reporter.

 Sławna aktorka Sophie Bernard przylatuje do Montrealu na plan najnowszego filmu. Korzystając z okazji, chce spotkać się i pogodzić z dawno niewidzianym synem. W innej części miasta, ratownik medyczny – Pierre, zmaga się z konsekwencjami mrocznej przeszłości. Jedynym jego wsparciem pozostaje pielęgniarka Marie, z trudem utrzymująca porządek na ostrym dyżurze. Nieoczekiwanie, losy całej czwórki przetną się w murach szpitala położonego w dzielnicy Ville-Marie, a ciąg zaskakujących wydarzeń ujawni głęboko skrywane tajemnice.

Miałem szczęście, że rolę Sophie przyjęła Monica Bellucci. To prawdziwa profesjonalistka i niezwykle inteligentka aktorka. Uwielbiałem obserwować, z jakim wyczuciem wciela w życie słowa scenariusza. Reżyserować Monikę było ogromną przyjemnością – mówi reżyser „Nocy w Ville-Marie”, Guy Édoin.

NOC W VILLE-MARIE w kinach od 29 lipca

 Gatunek: film obyczajowy

Produkcja: Kanada 2016

Reżyseria: Guy Édoin („Le Pont”, Merécages”)

Obsada: Monica Bellucci („Spectre”, „Malena”, „Asterix i Obleix: Misja Kleopatra”), Pascale Bussières („Błękitny motyl”, „Gdy zapada noc”, „Potem”), Aliocha Schneider („Turniej”, „Mama jest u fryzjera”, serial: „Les Jeunes Loups”), Patrick Hivon („Le garçon”, serial: „Providence”, Frédéric Gilles („Świat w płomieniach”, „Inwazja barbarzyńców”, „Okrutne wspomnienia”)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *