niewinne

Prasówka

Agata Kulesza, Agata Buzek, Joanna Kulig, Eliza Rycembel i francuska gwiazda Lou de Laâge na oficjalnym plakacie filmu „Niewinne”. Poruszający, wyróżniony przez Vogue Magazine obraz w reżyserii Anne Fontaine („Coco Chanel”) w kinach od 11 marca.

Prezentujemy oficjalny plakat filmu „Niewinne”. Oparty na prawdziwej historii najnowszy obraz Anne Fontaine, autorki pamiętnych „Coco Chanel” i „Dziewczyny z Monaco”, miał swoją światową premierę w ramach Sundance FF – największego corocznego festiwalu filmów niezależnych w USA. Pokaz produkcji odbył się w prestiżowej, pozakonkursowej sekcji Premieres i zakończył się owacjami na stojąco. Zrealizowany w całości w Polsce film, z udziałem znakomitych polskich aktorek (m.in. Agaty Kuleszy, Agaty Buzek, Joanny Kulig, Elizy Rycembel i Anny Próchniak), zyskał przychylność krytyków i znalazł się w rankingu 10 najważniejszych tytułów Sundance według Vogue Magazine. Był chwalony za „hipnotyzującą rolę Agaty Buzek” (hollywoodreporter.com) i „fenomenalną kreację Agaty Kuleszy” (Screendaily). Oraz za „doskonały scenariusz” (thefilmstage.com), „olśniewające piękno” i „malarskość kadrów, z których każdy mógłby być obrazem” (christianitytoday.com). „Wzruszające” (Variety) „Niewinne” trafią do kin 11 marca.

Tuż po drugiej wojnie światowej francuski Czerwony Krzyż prowadzi akcję repatriacji i gromadzi swoich obywateli w szpitalu. Wśród lekarzy jest młodziutka Matylda Beaulieu (wschodząca gwiazda francuskiego kina Lou de Laâge). W szpitalu zjawia się siostra z oddalonego o kilka kilometrów klasztoru i błaga o pomoc dla umierającej kobiety. Problemem jest poród jednej z zakonnic… Okazuje się, że siostry padły ofiarą zbiorowego gwałtu dokonanego przez czerwonoarmistów. Matylda chce sprowadzić pomoc, lecz Matka Przełożona (Agata Kulesza) chce za wszelką cenę ukryć tajemnicę, żeby uniknąć skandalu. Witana przez zakonnice z nieufnością, Matylda wkracza w nieznany sobie świat i zaprzyjaźnia się z siostrą Marią (Agata Buzek). Razem odkryją przerażającą prawdę, ukrytą za murami klasztoru…

Zwiastun:

Anne Fontaine

Jedna z najważniejszych współczesnych francuskich reżyserek i scenarzystek. Zadebiutowała w 1993 roku filmem „Les Histoires d’amour finissent mal… en général”, za który otrzymała prestiżową Nagrodę Jeana Vigo. Cztery lata później jej „Nettoyage à sec” zdobył nagrodę za scenariusz na festiwalu w Wenecji. Po raz kolejny zwróciła uwagę krytyki i publiczności filmami „Nathalie…” i „Dziewczyna z Monaco”, które w przewrotny sposób krytykowały mieszczańskie zakłamanie, wyśmiewając się z dwulicowości obyczajowej Francuzów. Wielkim międzynarodowym sukcesem Fontaine była superprodukcja „Coco Chanel” z Audrey Tautou, opowiadająca losy legendarnej projektantki. W 2013 roku zrealizowała kontrowersyjne „Idealne matki” z Robin Wright i Naomi Watts. Świetnie czuje się w kinie gatunków, jak również w odważnych obyczajowo dramatach. Jej filmy koncentrują się na świecie kobiet – analizie ich złożonych motywacji, odkrywaniu namiętności, fascynacji i tajemnic.

Wybrana filmografia:

2015 Niewinne / Les innocentes

2014 Gemma Bovery

2013 Idealne matki / Adore

2009 Coco Chanel / Coco avant Chanel

2008 Dziewczyna z Monaco / La fille de Monaco

2005 W jego rękach / Entre ses mains

2003 Nathalie…

 

 NIEWINNE w kinach od 11 marca 2016

(aka „Agnus Dei”)

 Gatunek: dramat

Produkcja: Francja/Polska 2015

Reżyseria: Anne Fontaine („Coco Chanel”, „Idealne matki”)

Scenariusz: Sabrina B. Karine, Alice Vial, Anne Fontaine, Pascal Bonitzer

Zdjęcia: Caroline Champetier („Ponette”, „Holy Motors”, „Ludzie Boga”)

Scenografia: Joanna Macha („Jack Strong”, „Drogówka”, „Córki Dancingu”)

Kostiumy: Katarzyna Lewińska („W ciemności”, „W imię…”, „body/ciało”)

Obsada: Lou de Laâge („Oddychaj”, „Zdarzyło się w Saint-Tropez”, „Jappeloup”), Agata Kulesza („Ida”, „Róża”, „Moje córki krowy”), Agata Buzek („Rewers”, „Koliber”, „11 minut”), Joanna Kulig („Sponsoring”, „Nieulotne”, „Disco Polo”), Anna Próchniak („Miasto 44”), Katarzyna Dąbrowska („Czas honoru”), Vincent Macaigne („Kingston Avenue”, „Spotkałem ją 14 lipca”, „Świat bez kobiet”), Eliza Rycembel („Obietnica”, „Carte Blanche”), Klara Bielawka („Rewers”, „Dzień kobiet”), Helena Sujecka („Yuma”, „Chce się żyć”)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *