Niemapa / Warszawa

Wyprawa tropem jeża i kuny, eskapada śladem warszawskich legend czy wizyta w Fotoplastikonie, Służewskim Domu Kultury, Dzielnicy Wisła oraz Centrum Pieniądza (pełną listę opcji wycieczkowych sprawdźcie sami!). Do takich przygód zaprasza Niemapa w swojej warszawskiej wersji, bo uroczych wariacji na temat polskich miast jest więcej, ot choćby gdyńska, poznańska czy rzeszowska – to tylko część.

Trudno się oprzeć niemapowemu wezwaniu do przygody – tak pięknie: żywymi kolorami i urokliwą kreską, kusi. Wydawnictwo dalekie jest od skomplikowania, abstrakcji i uczonej powagi klasycznych map. Nic tylko wyprawiać się w warszawski pełen tajemnic świat z kolorowym planem w dłoni. Nie zapominajcie długopisów, bo Niemapę zaprojektowano tak, by podejmować kolejne wyzwania, pisać po niej, notować i bazgrać, a nawet dodać swoją, dwudziestą podróżniczą propozycję. Przy okazji zwracając uwagę nie tylko na bogactwo architektoniczne czy przyrodnicze ale i kulturowe, gdyż z karty Niemapy wita nas troje młodych podróżników, każdy w innym języku.

Premiera warszawskiej Niemapy na Przylądku Miami Wars

Ja pierwszą wyprawę w stylu Niemapy przebyłam wiślańskim szlakiem (ukłony dla Rok Rzeki Wisły 2017). Polujcie na swoje egzemplarze, do zgarnięcia – za friko – na stołecznych plażach i w siedzibach partnerów (lista poniżej), albo w wersji wirtualnej na stronie: www.niemapa.pl.

PS. W lipcu z Niemapą wstęp gratis do Muzeum Neonów.

 


 

NIEMAPĘ wymyśliły Mamy Projekt – Małgosia Żmijska, mama Eustachego i Asia Studzińska, mama Poli – a robią ją wspólnie z wydawnictwem Ładne Halo, rodzicami Juliana. W 2017 do ekipy dołączyła warszawianka Monika  Szewczyk-Wittek,  mama Oli.  Rysowaniem  i  projektem  graficznym  zajmuje  się Maciek  Blaźniak  podczas  gdy  Asia  Guszta  koordynuje  współpracę.  NIEMAPA  powstaje  w  procesie ko-kreacji wspólnie z mieszkańcami, bo oni najlepiej znają swoje miasto.

Dzięki współpracy Partnerów NIEMAPA Warszawa wydrukowana została w ponad 15.000 egzemplarzy   i jest dystrybuowana bezpłatnie –  przede wszystkim nad Wisłą u plażowych, ale również u Partnerów wydawnictwa, a są nimi: miasto  stołeczne Warszawa, Centrum Pieniądza  NBP, Fujifilm Instax,  KOŁO, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, mBank, Metro Warszawskie Sp. z o.o., Soho Factory oraz Lasy Państwowe – partner serii. Na cześć Partnerów gromkie HIP HIP HURRA!

NIEMAPA jest również dostępna do pobrania na www.niemapa.pl, a dodatkowo znajdzie się również w sprzedaży w wybranych sklepach i księgarniach: w Reset przy ul. Dąbrowskiego (tu również plakaty   i grafiki z NIEMAPY) oraz w Bardzo Rozsądnie, Bęc Zmiana, Bily Konicek, Bookoff, Cafe Plakatówka, DesignEKO, Pan Tu Nie Stał, Pan Pablo i Wrzenie Świata.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *