skowron

Prasówka

Mike SKOWRON.

„L3 Skrawek”

„…A każda z tych twarzy ma w sobie coś z niej

Tyci skrawek wspomnienia

I słyszysz jak śmieje się w innym kimś

To jest jak echo

Ślad istnienia…”

 

„L3 Skrawek” to tytuł pierwszego singla, który 16 maja wypuściła w świat nowa grupa Mike SKOWRON.

Utwór zapowiada skrawek czegoś większego – nadchodzące, zaplanowane na czerwiec wydawnictwo – Epkę pt. „Skrawki”.

Ponieważ Mike SKOWRON skupiają się właśnie na tworzeniu, muzyce i tekście, między którymi stawiają znak równości, nie chcą ujawniać kim są. Twierdzą, że na chwilę obecną zbytnio by ich to rozpraszało. Dzięki temu mogą tworzyć bez obciążenia i oczekiwań. Autentycznie. Nowocześnie. Eklektycznie. Syntetycznie. Organicznie. Po swojemu. Zaskakująco. Tak, żeby nie było wrażenia, że gdzieś już to słyszałeś.

 

Mike SKOWRON.

Akustyczne brzmienia gitar z elementami elektroniki i starych analogowych syntezatorów.

Proste i nastrojowe, ale oryginalne i alternatywne kompozycje z nutą melancholii w warstwie lirycznej.

Szczere, emocjonalne teksty wyciągające na światło dzienne to, o czym myślimy w skrytości, tylko przy świetle księżyca.

Słowiańska kobiecość w melodiach. Mocny, ale pełen nostalgii wokal z całą masą przydźwięków, powietrza i lekkiej chrypki.

Szorstkie,  surowe, miejscami charczące instrumentarium. Bogate w elementy aranże, a jednocześnie minimalizm i przejrzystość kompozycji. Ciemno brzmiąca, melodyjna sekcja dęta. Ciekawe harmonie wsparte chórami zespołowymi.

Twórcy projektu muzycznego eksperymentują artystycznie, równocześnie  stawiając na przestrzeń i atmosferę całości.

 

Wilk i schowana w nim kobieta symbolizują skrajną dwoistość natury ludzkiej. Moc i delikatność. Pragnienie kogoś obok i samotność. Mężczyznę i kobietę. To symbol pełnych kontrastów sił rządzących naszymi emocjami: tęsknotą, miłością. To duchowość, magia, życie, kosmos i jednocześnie zwykła ludzka organiczność, cielesność, śmierć, korzenność…

Nagrań dokonano 2015/2016 na strychu tajemniczego pałacyku pod Nakłem (Kamil Pater), w domu za parawanem, w garażu u kolegi, w salce prób i w pokoju hotelowym. Bez pośpiechu. Sekcję dętą nagrał Artur Stodolny.
Zespół zachował i wykorzystał w piosence tracki nagrane w czasie prób i pisania piosenek.
Wszystko to w celu zachowania autentyczności, szczerości przekazu i klimatu pierwszych emocji towarzyszących tworzeniu. Uchwycenia pewnej pierwszej surowości brzmienia, którego magia bywa niepowtarzalna.

Inspiracje.

Gdybyśmy bardzo chcieli i musieli ich muzykę do kogoś porównać to może byłby to islandzki Asgeir, kanadyjska Feist czy minimalistyczna Cat Power. Usłyszelibyśmy dalekie echa takich artystów Indie folk jak Ben Howard, awangardo-folkowego Sufjana Stevensa i St. Vincent, norweskiego songwritera Thomasa Dybdahla czy art popowego brytyjskiego Daughter. Ale to wszystko tylko echa.

 

Muzyka, teksty, wykonanie: Mike SKOWRON (Zespół nie chce ujawniać nazwisk – szczegóły tylko w celach ZAiKS);

Zaprzyjaźniona sekcja dęta:
Rafał Dubicki (trp), Michał Polcyn (puzon), Kamil Karaszewski (waltornia);
Miks: Jacek Antosik; Master: Robert Szydło;
Projekt okładki i ilustracje: Martyna Kardach Woodland Factory;
Logo: K.L.;

 

Sami o sobie na FB:

„Mike SKOWRON.
Pojawił się naturalnie. Zwyczajnie. Ot. Bez pośpiechu. Bez planów, założeń. Były melodie, teksty, harmonie. Spotkania wykrojone z codzienności kilkoro  wiecznie zagonionych ludzi. Gdzieś miedzy miastami. Wsiami.

Jest tu odrobina wspólnych chwil, doświadczeń osobistych, co za tym idzie osobiste teksty. Jest prosto i nastrojowo. Ale oryginalnie. Po naszemu. Jest nuta melancholii w warstwie lirycznej. Są akustyczne brzmienia z elementami elektroniki i starych analogowych syntezatorów . Jest minimalizm, przejrzystość ale i nienajchudsze aranże. Jest surowo ale i ciepło. Jest przestrzeń i atmosfera. Ciemno brzmiące, melodyjne, zagrane przez zaproszonych kolegów dęte: flug, waltornia i puzon. Chropowatość organicznych instrumentów.
Wciąż eksperymentujemy.”

 

—-

Styl gatunek

Alternatywna

 

YTB:

Strony FB:

https://www.facebook.com/MikeSkowronMusic/

Singiel dostępny:

http://www.soundline.biz/MikeSkowronL3skrawek/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *