kuchnia

Prasówka

Kuchnia Spotkań IKEA w nowej odsłonie

Poznaj dom przyjazny dla planety

 Kuchnia Spotkań IKEA zostaje w Warszawie na dłużej! Wiosenne zmiany zawitały do miejsca stworzonego przez IKEA, w którym można teraz zobaczyć, jak proste i funkcjonalne rozwiązania sprawiają, że dom jest przyjazny dla planety. IKEA pragnie zainspirować do bardziej zrównoważonego życia, pokazując, że można zrobić dużo dobrego już we własnym domu, oszczędzając przy tym pieniądze.

Od początku otwarcia Kuchnia Spotkań IKEA cieszyła się ogromną popularnością. Do tej pory miejsce odwiedziło ponad 3000 osób, które przyrządziły między innymi 294 pizze, 172 kilogramy ciast i 164 litry zup. Wieczory panieńskie, zaręczyny, chrzciny oraz przyjęcia urodzinowe to tylko niektóre okazje, jakie goście Kuchni Spotkań świętowali, gotując wspólnie z przyjaciółmi i rodziną.

„Pierwsze miesiące funkcjonowania Kuchni Spotkań IKEA okazały się wielkim sukcesem.
74 sekundy –  tyle czasu potrzebowali nasi goście, żeby zarezerwować wszystkie terminy w pierwszym tygodniu po otwarciu. Byliśmy świadkami wielu niesamowitych chwil, którymi dzielili się z nami odwiedzający Kuchnię Spotkań IKEA. Dlatego nie mogliśmy postąpić inaczej, jak przedłużyć działanie miejsca, które tak dobrze odnalazło się na mapie Warszawy” – mówi Joanna Religa, External Communication Manager, IKEA Retail
w Polsce.

Odpowiadając na zainteresowanie odwiedzających, IKEA przedłużyła działanie Kuchni Spotkań o kolejne miesiące. Tym razem oprócz możliwości wspólnego biesiadowania
i czerpania radości z chwil spędzanych w gronie najbliższych, IKEA chce zainspirować do bardziej zrównoważonego życia w domu. Kuchnia Spotkań w nowej odsłonie to wiele produktów pozwalających oszczędzać pieniądze i rozwiązań, dzięki którym możemy oszczędzać energię, wodę, nie marnować jedzenia, zmniejszać ilość odpadów, czy rozwijać domowe uprawy. To często drobne i niepozorne rzeczy, które razem robią realną różnicę.

„IKEA posiada w swojej ofercie wiele produktów umożliwiających prowadzenie bardziej zrównoważonego życia w domu. Chcąc wywrzeć pozytywny wpływ na ludzi i środowisko wprowadziliśmy je do Kuchni Spotkań, umożliwiając tym samym obcowanie z realnymi rozwiązaniami. Stworzyliśmy przykład domu, który jest przyjazny planecie, udowadniając, że dbanie o środowisko nie jest luksusem – jest dla każdego. Wiele osób codziennie wykonuje drobne czynności mające na celu ochronę planety, często nie zdając sobie z tego sprawy. W Kuchni Spotkań IKEA pokazujemy, że dbanie o środowisko i oszczędność idą w parze z pięknym oraz funkcjonalnym domem” – mówi Małgorzata Jezierska, Specjalista ds. PR, IKEA Retail w Polsce.

Z nową odsłoną Kuchni Spotkań IKEA startuje kampania „Dom przyjazny dla planety”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na obszary, dzięki którym każdy z nas może przyczynić się do dbania o środowisko, już we własnym domu. Oszczędzanie energii i wody, prawidłowe segregowanie odpadów, niemarnowanie jedzenia, domowe uprawy i wybieranie produktów pochodzących ze zrównoważonych źródeł oraz szybko odnawialnych surowców to przykłady działań, które są dla każdego na wyciągnięcie ręki. Dzięki nim wszyscy możemy żyć bardziej świadomie, wpływać pozytywnie na środowisko oraz oszczędzać pieniądze. Porady, inspiracje i rozwiązania, jak to zrobić już od kwietnia można znaleźć
w Kuchni Spotkań IKEA.

Kuchnia Spotkań IKEA, nowe miejsce na mapie Warszawy, to dwupoziomowy lokal – na każdym poziomie oferujący kuchnię, jadalnię oraz przestrzeń do odpoczynku i relaksu. Dodatkowo na piętrze znajduje się także bawialnia dla dzieci. Parter przeznaczony jest dla 10 osób, piętro – dla 16. W Kuchni Spotkań IKEA znajduje się pełne wyposażenie, sprzęt i akcesoria potrzebne do wspólnego gotowania oraz urządzenia przyjęcia. Korzystanie z miejsca jest całkowicie bezpłatne, wystarczy przynieść ze sobą składniki oraz produkty spożywcze i przyrządzić z nich wszystko, na co ma się ochotę. Miejsce jest otwarte od 15 listopada 2015 r., 7 dni w tygodniu, z wyjątkiem świąt, w godzinach 11:00-15:00 oraz 17:30-22:00. Więcej informacji o zapisach znajduje się na stronie internetowej www.kuchniaspotkan.pl oraz na portalu społecznościowym Facebook https://www.facebook.com/kuchniaspotkanIKEA/.

View post on imgur.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *