IkeaWNiebie

Dałam się zabrać Ikei do Nieba. Na prezentację nowinek szwedzkiej królowej wystroju polskich mieszkań – kolekcji PS 2017. I napotkałam mebel idealny. Fotel bujany. Okrągły. Dwuosobowy. Zagłębiłyśmy się weń z moją współtowarzyszką wieczoru, nie bacząc na zazdrosne spojrzenia innych zainteresowanych fotelową rozkoszą.

Ah czytałoby się w domowym zaciszu, ewentualnie prowadziło długie o życiu rozmowy. Dodam, że ten zachwyt motywowany jest wielomiesięcznymi poszukiwaniami mebla idealnego do praktyk lekturowych. W łóżku zasypiam, na krześle mi za twardo.

Zaczynam zatem ciułać grosiaki. Basta, koniec peanu na cześć fotela (no dobrze, jeszcze tylko trawestacja piewcy trywialnej codzienności, Białoszewkiego – otóż: „Kiedy siedzę, nie nadaję się do wstania” – w oryginale było o leżeniu, też dobrze).

Oddaje głos IKEI PS 2017:

 

Małgorzata Jezierska, Specjalista ds. PR:

Dziewiąta kolekcja IKEA PS jest kolejną próbą stworzenia produktów odpowiadających na potrzeby stale rozwijającego się mobilnego społeczeństwa, które chętnie i często zmienia miejsce zamieszkania, wybierając najczęściej większe ośrodki miejskie. Duże miasta to z kolei często niewielkie powierzchnie mieszkań, na których każdy chce żyć komfortowo. Funkcjonalne kształty i połączenia, unikalne printy oraz ciekawa gra kolorów zaprezentowane w IKEA PS 2017, spodobają się osobom poszukującym niestandardowych, a jednocześnie użytecznych rozwiązań w dobrych cenach.

W kolekcji IKEA PS 2017 znalazły się produkty, które można z łatwością przemieszczać  ‒ przenieść w obrębie pokoju lub zabrać ze sobą podczas przeprowadzki. To meble i akcesoria wykonane z lekkich, nowoczesnych materiałów, cechujących się wytrzymałością i łatwością utrzymania. Nowością są produkty spożywcze będące integralną częścią kolekcji. To zestawy przypraw oraz mieszanki zbóż w torebkach, które pozwolą w prosty sposób przygotować zdrowe i sycące posiłki.

Siedemnastu projektantów z całego świata, w tym polska reprezentantka – Maja Ganszyniec, pracowało nad tym, aby stworzyć kolekcję będącą odpowiedzią na potrzeby współczesnych mieszkańców i wnętrz, które ewoluują wraz z nimi. Wynikiem tego jest ponad 50 prostych i funkcjonalnych produktów, w tym m.in.: składana sofa, która może wisieć na ścianie, poduszka zmieniająca się w kołdrę lub samonawadniająca się doniczka, która zadba o rośliny przez dwa tygodnie nieobecności w domu.

IKEA PS 2017 będzie dostępna w  sklepach IKEA w Polsce od lutego 2017 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *