hacksaw-ridge

Prasówka

Mel Gibson znalazł swoją pasję

Mel Gibson od „Apocalypto” nie stał za kamerą. „Przełęczą ocalonych” pokazywaną na MFF w Wenecji a wchodzącą do polskich kin 4 listopada udowodnił, że mimo długiej przerwy reżyserskiej doskonale wie, jak robić przejmujące kino.

Gibson sięgną po autentyczną historię człowieka, który stał się bohaterem jednej z najkrwawszych bitew II wojny światowej mimo, iż odmówił noszenia broni.

Schyłek drugiej wojny światowej. Armia amerykańska toczy ciężkie walki z Japończykami o każdy skrawek lądu na Pacyfiku. Strategicz­nym celem jest wyspa Okinawa, której zdobycie może oznaczać osta­teczną klęskę Japonii. Wśród setek tysięcy amerykańskich żołnierzy trafia tu Desmond T. Doss, sanitariusz, który ze względu na wyznawa­ną religię odmówił noszenia broni. Traktowany z nieufnością, oskar­żany o tchórzostwo, wkrótce udowodni jak bardzo się wobec niego mylono. Podczas najcięższych starć, wielokrotnie ryzykując życiem, wydostaje z ognia walki ponad 70 rannych żołnierzy. Tak rodzi się le­genda bohatera, którego jedyną bronią jest wiara, nadzieja i miłość…

„Przełęcz ocalonych” w kinach od 4 listopada

Powrót Gibsona to gwałtowny dramat o pacyfizmie, który z wielką gracją pokazuje horror wojny.

Hollywood Reporter

Film zanurza cię w brutalnym szaleństwie wojny, zapuszcza korzenie w dramacie niezłomnego człowieka, który walcząc na froncie nie chce mieć nic wspólnego z wojną.

Variety

Można mówić o Gibsonie wiele niepochlebnych rzeczy, ale „Przełęczą ocalonych” udowadnia, że potrafi zrobić coś naprawdę dobrego.

Guardian

Gibson okazał się jednak dokładnie taki, jak bohaterowie jednego z nielicznych filmów, w których ostatnio zagrał. Niezniszczalny.

Onet.

Film na medal.

Filmweb

REŻYSERIA:

Mel Gibson („Braveheart: Waleczne serce” – 5 OSCARÓW w tym za najlepszy film i reżyserię, „Pasja”, „Apocalypto”)

OBSADA:

Andrew Garfield („Niesamowity Spider-Man”, „The Social Network”, „Nie opuszczaj mnie”)

Teresa Palmer („Kiedy gasną światła”, „Wiecznie żywy”, „Jestem numerem cztery”)

Vince Vaughn („Stażyści”, „Polowanie na druhny”, „Sztuka zrywania”, „Wykapany ojciec”)

Sam Worthington („Everest”, „Avatar”, „Terminator – ocalenie”, „Starcie tytanów”)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *