grand off

Od kilku dni, jeszcze dziś i jutro, możecie w Lunie zobaczyć najlepsze niezależne filmy świata. Cel i misja Festiwalu to zaprezentowanie i wyróżnienie filmów nadsyłanych z różnych stron globu. Laureatów wyłonią członkowie Kapituły Grand OFFu – czyli reprezentanci środowisk filmowych z 30 krajów. Ceremonia wręczenia nagród od 2006 roku organizowana jest w Warszawie.

Początkowo filmy nadsyłano tylko z kontynentu europejskiego. Były nominowane w 9 kategoriach: fabuła, reżyseria, scenariusz, zdjęcia, montaż, aktor, aktorka, dokument, animacja. W roku 2008 nominacje ogłoszono także w kategorii najlepszy film pozaeuropejski. Z czasem, w związku z dużym odzewem, festiwal europejski przekształcił się w światowy. W roku 2012, na prośbę scenografia Allana Starskiego (laureat Oscara za pracę przy filmie „Lista Schindlera” Spielberga) utworzono kategorię „scenografia i kostiumy”.

grandOff1

Zwieńczeniem jest poniedziałkowy (7.12) pokaz obrazów nagrodzonych, wyświetlanych w dwóch blokach.

 

Kulturalny cynk: zaproszenia na te pokazy możecie zdobyć na fanpejdżu strony-matki. (Nie zaszkodzi przy okazji odwiedzić fanpejdża stronki niniejszej, w tym celu klikajcie tu.)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *